Áder János volt köztársasági elnök idén is támogatta nehéz sorsú gyermekek tanulmányait.
Budapest, 2024. december 14. - Áder János, a korábbi köztársasági elnököknek járó keretéből 2022 óta tanulmányi ösztöndíjjal segít hátrányos helyzetű tanulókat. A Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége koordinálásával megvalósuló program az idei évben is 57 nehéz sorsú tehetséges gyermeket támogatott havi nettó 100 ezer forinttal. Az összeg a fiatalok köznevelési vagy felsőoktatási tanulmányainak feltételeit segíti és szabadon felhasználható. A fiatal ösztöndíjasok december 14-én, szombaton délelőtt a budapesti Mezőgazdasági Múzeumban megrendezett találkozó keretében személyesen találkoztak a volt köztársasági elnökkel. Áder János és Herczegh Anita a fiatalokkal közösen nézte meg a múzeum két kiállítását.
Az „Adventi találkozás” elnevezésű ünnepi eseményre az ösztöndíj-támogatásban részesülő valamennyi, a programban részt vevő fiatal meghívást kapott, hogy idén is személyesen találkozhasson az adományozó Áder Jánossal, valamint a Matehetsz munkatársaival.
Az ünnepi eseményt Áder János volt köztársasági nyitotta meg. Beszédében Pál Feri atya gondolatait idézte: „a siker az, amikor az emberek tapsolnak, a dicsőség az, amikor az angyalok tapsolnak”. A fiataloknak azt kívánta: ki-ki a saját céljai elérésében legyen sikeres, de dicsőség is koronázhassa az elért eredményeket.
Ezt követően Bajor Péter, a Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetségének ügyvezető elnökének köszöntője hangzott el. A civil szervezet vezetője a támogatottak nevében is köszönetet mondott Áder János volt köztársasági elnöknek a nehéz sorsú, de érdeklődő fiatalok anyagi támogatásáért. A Matehetsz elnöke beszédében azt is kiemelte: a nehéz helyzeteket nem tudjuk meg-nem-történtté tenni, ugyanakkor mindannyiunk felelőssége, hogy segítsünk. Kérte a fiatalokat, hogy folyamatosan fejlesszék magukat, törekedjenek a lelki kiegyensúlyozottságra, tanuljanak, járjanak bátran az életük útján. Építsenek személyes kapcsolatokat! Készüljenek fel, vágyjanak a pozitív változásokra és a nehézségekkel lehetséges megküzdésre is.”
Az ünnepi beszédeket Ujj Kíra Diána, a Mezőgazdasági Múzeum munkatársa zárta, aki röviden bemutatta a múzeum történetét.
A program ezután a kiállítás megtekintésével, valamint a személyes találkozásokkal, kötetlen, jó hangulatú beszélgetésekkel folytatódott.