Akadálymentes verzió
Menü megnyitása

Harmatcseppek – Tehetségérzékenyítés óvodás korban JG 370 000 007

GlobalID:
JG 370 000 007
Kidolgozó:
Sztrunga Flóriánné
Alkalmazók:
Indulás dátuma:
2014
Kapcsolattartó:
5-6-7 éves gyerekek ismerkednek az erdő és a tó élővilágával és annak vizsgálati módszereivel.

A program természetismereti tehetséggondozó műhelyfoglalkozások keretében zajlott. Olyan témaköröket dolgoztunk fel, melyekben a gyermekek élményközpontú tapasztalatokat szerezhettek. A gyermekek megismerkednek az őket körülvevő élővilág természeti csodáival. Tapasztalatot szerezhetnek környezetünk élő és élettelen szereplőinek biológiai és kémiai jellemzőiről és ezek vizsgálatáról, kísérletekről is. Bővítik ismereteiket a növények, az állatok és a természeti jelenségek megfigyelésével.

Határozókulcs segítségével azonosítani tudják a tó élővilágának apró élőlényeit, a felhők típusát, a nyomokat, a levélformákat és a terméseket. Az állathatározó segítségével megvizsgáljuk, hogy a mogyorót és a tobozt melyik rágcsáló fogyaszthatta. Modellgipsszel állatok lábnyomait öntöttük ki, majd az állatkerti séta során ezeket a nyomokat azonosítottuk.

A gyadai tanösvényen tartott terepgyakorlaton láttuk az erdész munkáját, megismertük a tanösvény jelkép-állatát, a térkép használatát, a piktogramokat.
Programunkban kiemelt figyelmet fordítunk az állatok és a növények tiszteletére, óvására, a természetvédelem fontosságára, a természet szeretetére.
Kísérleteket, vízbiológiai vizsgálatokat végzünk a tó vizével, miközben megismerkedünk a tó élővilágával, növényzetével és állataival. A vizsgálódásokhoz, kísérletekhez eszközöket használunk (nagyítók, távcsövek, szűrők, mikroszkópok, periszkóp, sztetoszkóp, fényképezőgép, tálak).